Fantazi İç Çamaşırları

Yapay Döllenme

17pjtrp4c6mv9jpgErkeklerde çoğunlukla baba olma isteği kuvvetlidir. Çoğunlukla da baba olabilecek bir güç vardır kendilerinde. Ne yazık ki kimileri kısır olmaları nedeniyle çok arzuladıkları halde baba olamamaktadır. Bedensel bir bozukluk yoktur. Normal sertleşme ve boşalma gösterirler ama kadındaki yumurtayı dölleyecek sperm yoğunlukları yoktur. Kimi zaman da kısırlık geçicidir. Çeşitli tedavilerle önü alınabilir. Bedensel bozuklukları olmayan erkekler kısır olduklarını çoğu zaman kabullenmez, doktorların sözlerine inanmazlar. Hemen hemen her yerde görülen erkeklik karakterlerinden biri de, çocukları olmadığı zaman suçu kadına yüklemektir. Kadınların çoğu da erkeklerin kafasındaki bu inatçı düşünceyi bilirler.

GİZLİ YAPAY DÖLLENMEvitamin-d-deficiency-can-lower-ivf-success-rate-study-finds

Kocası çocuk istediği halde, onun kısırlığından şüphe ederek, gizlice yapay döllenme olayına başvuran kadınlar da vardır. Genellikle, yine gizlice doktorlara, kliniklere başvururlar. Kendilerinin kusursuz olup olmadıklarını araştırırlar. Kısır olmadıklarını anlayınca da geriye bir tek şey kalır, o da kusurlu olanın kocaları olduğu gerçeğidir. Sonra da, sperm bankasından kendilerini suni olarak hamile bırakacak bir doktor aramaya başlarlar.
Erkeği kısır olduğu için çocuğu olmayan birçok aile yapay döllenme uygulamasını kabul etmiştir. Oysa iyi bir doktor, kadının ve erkeğin düşüncelerini sormadan böyle bir işe girişmez. Eşler arasında oluşabilecek fikir ayrılıkları ya da eşin haberi olmadan gerçekleştirilen suni hamileliklerle bir aile faciasına yol açmamak için, hekimler bu görüşmeyi yapmak durumundadırlar ancak gerçeği söylemek gerekirse, bu işi yapan doktorlar azınlıktadır. Bu işe kendi başına kalkışan kadın büyük sorumluluk altına giriyor demektir. İyi bir yapay döllenme yapabilmek için sperm verenin geçmişi, akli ve fiziki durumunu inceleyen doktorlar, ellerinden geldiğince sperm verenin ve alıcı çiftin karakterlerinin yakın olmasına çalışırlar.

Figure 1GİZLİ YAPAY DÖLLENMENİN TEHLİKELERİ

Amerika Birleşik Devletleri’nde üç kadın, yakın geçmişte Hintlilerin yüz çizgilerini taşıyan çocuklar doğurmuşlardı. Araştırma sonucunda, meydana gelen bir karışıklık sonucu üçünün de büyük bir rastlantı sonucu aynı sperm bankasından, Hintli bir öğrencinin 50 dolar karşılığında spermlerini aldıkları ortaya çıkmıştır. Kocasından gizli olarak yapay döllenme olayına girişen bir kadın, her zaman için şantajla karşılaşabilir. Sperm bankası çalışanlarından kötü niyetli kişiler, ya da bu özel bilgilerin dışarı çıkması sonucu durumu fırsata çevirmek isteyen dolandırıcılar, böyle bir işe girişmiş kadını, istenilen para verilmezse kocasına her şeyin açıklanması ile tehdit edebilirler. Ayrıca, kocanın çocuğun kendisinden olmadığını fark etmesi ya da şüphelenmesi tehlikesi vardır. Böyle bir şeyin ortaya çıkışı evliliği tehlikeye düşürür. Çünkü çok az erkek karısının bu çocuğu yapay döllenme ile meydana getirdiğine inanmaktadır. Genellikle erkekler, böyle durumlarda karılarının kendilerini aldattıklarına inanmaktadırlar. Yıllar sonra sperm bankası yetkililerini bulup, kayıt ve raporlara ulaşılamadığı takdirde kadının bu durumu izah etme şansı da yoktur. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki otoriteler, her yıl 350.000′den fazla kadının yapay döllenme için başvurduğunu bildiriyorlar.


Sen de Yorum Yaz!

Site İçi Arama

Ürün Yorumları

  Mart 2019
  Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
  « Eyl    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031