Fantazi İç Çamaşırları

Kadınlık Organları

kadınlık organlarıKadının erkeğe benzer şekilde cinsel arzu duyduğu bir gerçektir. Normal gelişmiş bir genç kızın cinsel arzuları karşı cinstekiler gibi erken belirir. Ancak ne var ki kadının bu arzularını açığa vurması insanlık tarihinin başlangıcından beri başta din kuralları olmak üzere, gelenek, görenek, anane, toplumsal değerler gibi ayıp ve yasaklarla toplumlar tarafından sürekli olarak engellemişlerdir.  Peki, yaşam boyunca hiç cinsel arzu duymamış olan kadınlar var mıdır? Elbette vardır ama bunların büyük kusurları da bulunmaktadır. Kadınlık organları gelişmemiş olan kadınlar buna örnek olarak gösterilebilir. Ancak günümüz tıbbı bu gibi kusurları giderebilecek ve kadını normal cinsel hayatına döndürebilecek niteliktedir. Bunun aksi durumunda ise, aşırı cinsel arzu duyan kadınlar bu arzularını erkekler gibi kaçamak yapmak suretiyle tatmin edebilmektedirler. Genç kızların cinsel arzuları açık bir şekilde hissetmesi buluğ çağına yaklaştıklarında olur ve bu çağ döneminde kadınlık organları da son halini alır.

KADINLIK ORGANLARI NASIL ÇALIŞIR

Kadınlık organları sisteminin iki önemli görevi vardır.  Birincisi, beraberliklerde mutluluğu sağlayan cinsel ilişkide bulunmayı mümkün kılan vajinal bölgenin normal çalışmasını sağlamak. İkincisi ise erkek tarafından aşılanan yumurtanın yumurtalıkta düzenli faaliyetini sağlamaktır. Yumurtalıkların çalışmasının kadın sinir sistemi üzerinde büyük etkisi vardır. Adet görürken ve kesildikten sonraki dönem içinde çok önemli görevleri vardır.kadınlık organları.

RAHİM BOŞLUĞUNUN GENİŞLİĞİ

Ortalama orta boyda bir armut büyüklüğünde olan ve çevresinin elastikiyetini büyük çapta sağlayan adalelerden meydana gelen rahim, en önemli kadınlık organları arasındadır. Hamilelik sırasında kaburga kemiklerine dayanıncaya kadar genişleyebilmektedir. Rahim, hamileliğin meydana geldiği tek yer değildir. Normal şartlarda aşılanma ve gebelik hali rahimde olur. Fakat yumurtalık kanlarının oluşumunda bir anormallik bulunduğu veya hastalık sonucu bükülmesinden ötürü bir arıza olduğu takdirde, ancak spermaların geçebileceği kadar bir aralık kalır. Aşılamaya uğramış yumurtanın kötü bir şanssızlık sonucu kanalda kalması gebeliğin bu mevkide kalmasına yol açar. Bu durumda yırtılma ile meydana gelen kanama annenin hayatına dahi mal olabilir. Böyle bir gebeliğe derhal müdahale etmek gerekir.

HAMİLELİK SÜRESİ NE KADARDIR?

Yumurtanın aşılanmasından doğuma kadar olan süre 267 ile 280 gün arasında değişmektedir. 9 ay 10 gün olarak kabul edilmiştir. Ancak böyle bir gün kesin değildir. Beş aşağı beş yukarı değişebilir. Bazı doğumların cerrahi müdahale ile olmasını gerektiren durumlarda, alet kullanmanın zararı olmadığı gibi, doğumu kolaylaştırmak gibi özellikleri de bulunmaktadır. Sezeryan ise karına ve rahime uygulanan bir yarma ile çocuğun alınmasıdır. Ancak bu teknik en son başvurulacak çarelerden biridir. Bu müdahaleyi tabii doğum kanalından geçemeyecek kadar iri oluşmuş bebeğin alınması, tümör, annenin zehirlenme sonucu ölüm tehlikesi ile karşı karşıya bulunması, plasentanın rahimin çok altında bulunması gibi haller gerektirmektedir. Günümüzde bir kadının 4-5 kez sezeryan ameliyatı ile dünyaya bebek getirdiği sık görülen durumlardandır. Değerli arkadaşlar bugünkü makalemizde sizlere kadınlık organları ile ilgili bazı bilgiler verdik. Tekrar görüşünceye kadar hoşça kalın.kadınlık organları..


Sen de Yorum Yaz!

Site İçi Arama

Ürün Yorumları

  Mart 2019
  Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
  « Eyl    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031