Fantazi İç Çamaşırları

Cinsel Anormallikler

cinsel anormalliklerCinsel arzunun gelişme bölümlerinden birinde duraklama veya bu bölümlerden birinin anormal gelişmesi, cinsel anormallikler doğurur. Mesela, cinsel merak, çocukluk devresinde cinsel organlarının gözle keşfedilmesi devresinin ve bu devrede duyulan cinsel zevkin anormal gelişmesi bu bölümde duraklamanın örneklerinden biridir. Bu şekilde ortaya çıkan vakaların, kişinin arzularını baskı altında bırakması ve çıplaklık deyince hemen cinselliğin akla gelmesi, anormal bir cinsellik belirtisi olan aşırı cinsel ilginin başlıca nedenlerinden biridir.

SIK GÖRÜLEN CİNSEL ANORMALLİKLER

Bu normal olmayan çıplaklık yasağının doğurduğu başka cinsel anormallikler arasında “TEŞHİRCİLİK” «exibitionism» yani vücudu veya cinsel organını teşhir etme merakı şeklinde belirir. Bunların dışında cinsel anormallikler arasında 2 önemli sapma daha vardır. SADİZM ve MAZOŞİZM. Sadizm başka bir kişiye işkence etmekten zevk duymaktır. Isırmak, şiddetli çimdiklemek, dövmek ve hatta sevişirken kan akıtmak gibi şekillerle belirir. Mazoşizmcinsel anormallikler.. ise bunun tam aksidir ve kişi kendisine eziyet etmekten zevk alır. Bu durum kadınlarda daha sık görülen olaylardandır. Cinsel anormallikler deyince akla gelen bir diğer sapma da “Voyorizm” yani röntgenciliktir. Bu sapmada görülen belirtilerde, genelde kişiler gizli olarak izledikleri yarı çıplak, çıplak ya da seks yapan kişilerden, normal bir birleşmede aldıkları zevkten kat ve kat fazlasını alırlar. Eğer durumları müsait olursa o anda bulundukları yerde mastürbasyon yaparak bu zevki doruğa çıkarmak isterler. Bunu başaramazlarsa o anların hayaliyle daha sonra kendi kendilerini tatmin ederler. Bu durum çok nadir istisnalar dışında genelde erkeklerde görülür. Bu tip erkekler büyük çoğunlukla cinsel yönden zayıf ya da iktidarsızlık sorunları olan kişilerdir. Cinsel arzunun, sosyal bakımdan adeta normal hale gelmiş olan cinsel anormallikler içinden biri de el ile kendini tatmindir. Yapılan bir anketle bin evli kadından 40 ının, bin erkekten ise 65 inin hayatlarının belirli bir döneminde el ile mastürbasyon yaptıkları görülmüştür. Kendi kendisini tatmin etme anormalliği erkeklerin bazı devrelerinde yüzde yüz olarak görülmüştür. Bu davranışlarda aşırılığa kaçmanın zararı elbette büyüktür ve evlilikte büyük sorunlarla karşılaşmaya yol açar. Erkek veya kadın birleşmeden zevk alamaz duruma gelebilirler. Evlilikte ahenksizlik ve bunun sonucu olarak da huzursuzluk sürer gider.

CİNSEL ANORMALLİKLERİN TEDAVİSİ

cinsel anormallikler.Bu cinsel anormallikler arasında biz sadece çok sık rastlanan birkaç tanesine değindik. Tıp literatürüne girmiş daha onlarca cinsel anormallikler ve sapmalar mevcuttur. Dünyada 8 milyara yakın insanın yaşadığını göz önünde bulundurursak, daha tıp çevrelerinde tanımlanmayan bir çok cinsel sapma ve cinsel anormallikler olduğu aşikardır. Bu noktada önemli olan bu tip psikolojik ve cinsel hastalıkları olan kişileri doğru metot ve rehabilitasyon yöntemleriyle tedavi edip, topluma tekrar sağlıklı bireyler olarak dönüş yapabilmelerini sağlamaktır.


Sen de Yorum Yaz!

Site İçi Arama

Ürün Yorumları

  Mart 2019
  Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
  « Eyl    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031